Kefe Yaylası – Yatağan – Serinhisar

Denizli’nin Serinhisar İlçesi Yatağan Mahallesi’nde 1350 metre rakımda bulunan Kefe Yaylası yazın serinlemek isteyenlerin uğrak yeri haline geldi. 

Anadolu’ya gelen ilk Türk boylarının yerleşim yerlerinden biri olan Yatağan Mahallesi’ne 5 kilometre uzaklıkta bulunur. Honaz ve Serinhisar ilçesinin bazı mahallerini birbirine bağlayan Kefe yaylası geçen sene Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenerek daha modern hale geldi. Temiz havası, bol oksijen sağlayan Kefe yaylasında tesisleriyle vatandaşların tüm ihtiyacını eksiksiz karşılıyor. İç turizmde önemli paya sahip olan yaylada 171 bin metrekarelik alan içerisinde restoran, büfe, manav, çay bahçesi, spor alanı, oyun alanları, 24 saat sıcak su, duş, Yörük çadırları ve 300 çadır kapasiteli kamp alanı yer alıyor. Aynı zamanda yayla günübirlik misafirlerinin dışında kamp yapma imkanı da sağlıyor.  

Her Sene Yatağan Bıçakçılık Ve Kefe Yaylası Şenliklerine ev sahipliği yapan Kefe Yaylası 3 gün boyunca Yatağan’da marifetli Ustalar tarafından özel üretilen dünyaya nam salmış Yatağan bıçak ve kılıçları sergileniyor. Şenlikte birçok sanatçı sahne alarak gelenlerin güzel vakit geçirmesini sağlıyor.

denizliduyuru

Denizli duyuru sitesini yönetiyorum.

    denizliduyuru has 150 posts and counting. See all posts by denizliduyuru

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir