Selami Şahin Denizli Konseri

Türk Müziği sanatçısı duayen isim Selami Şahin, Samimi yorumu ve sahne enerjisi ile 13 Aralık 2019 tarihinde Anemon Otel Denizli unutulmaz bir konsere imza atacak. Ünlü sanatçı Dillere dolanan eserlerinin yer aldığı repertuvarı  sizler için seslendirecek.

SELAMİ ŞAHİN KİMDİR?

15 Ağustos 1948’de Hatay’da hayata gözlerini açan duayen sanatçı Selami Şahin, 6 kardeşten 4.sü olarak dünyaya geldi. Selami Şahin müziğe olan yeteneği ilkokul’da öğretmeni tarafından keşfedildi.

Yeteneğinin farkında olan sanatçı  15 yaşında önemli bir karar alarak Hatay’dan ayrıldı. Çevre illerde çalışan sanatçı kendi ekmeğini kendi kazandı. Fakat içindeki müziğe olan aşkı şarkı söyleme istediği

O zamanın  ünlü bestecisi İrfan Özbakır’la bir araya getirdi. Sesinin güzelliğine hayran kalan Özbakır, 1966 yılında Şahin’e ilk 45’lik plağını yaptı. Sözü Göksel Orhon’a, bestesi İrfan Özbakır’a ait olan “Zeynebim”, plağın ilk şarkısıdır.

Şahin, daha sonra 1968 yılında “Sabır Taşı” 45’liği ile asıl ününe kavuşmuş ve bu sırada ders almadan kitapların yardımı ile kendi kendine notaları öğrenmiştir. Hislerini notalarla da ifade etmeyi öğrenen Şahin, müzik hayatına artık sadece yorumcu olarak değil, bestecilik kimliğini de katarak yürümeye devam etmiş ve 1969 yılından itibaren beste ve sözlerini kendisi yazmaya başlamıştır. Ayrıca bir çok enstrümanı çalmaya da yine bu dönemde başlamıştır.

Yer:  Anemon Otel Denizli (Hacıeyüplü, İzmir Karayolu 3. Km, 25000 Merkezefendi)

Sahne Tarihi:   12 Aralık Cuma

Kapı Açılış: 19.30

Bilet Satış Noktaları:

Online Bilet İçin TIklayın

Bilet fiyatına aşağıdaki menü dahildir.
Ordövr Tabağı – Ara sıcak – Dana Tandır Kebap – Kişiye özel Salata – Mevsim Meyvası – Limitli İçecek

Ön Alandaki Masalar – 770.00 TL

Orta Alandaki Masalar – 550.00 TL

Arka Alandaki Masalar – 440.00 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir