Yaz Spor Okulları Açılış Töreni

Yaz Spor Okulları, 29 Haziran Cumartesi günü resmen başlayacak.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ücretsiz yaz spor okulları çocukları sporla buluşturacak. 12 ayrı branşta kurslar verilecek. Spor Genel Müdürlüğü’nün 81. kuruluş yıldönümü olan 29 Haziran tarihinde 81 ilde yaz spor okulları açılışı gerçekleşecek. 

AÇILIŞ VALİ YAZICIOĞLU SPOR SALONUNDA

Yaz Okulları kapsamında bu sene basketboldan karateye, eskrimden tekvandoya kadar 22 sportif branşta kurslar verilecek. Tüm sporcuların buluşacağı açılış 29 Haziran Cumartesi günü saat 10.00 da Gümüşler de bulunan Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonunda gerçekleşecek.

KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Yaz Spor Okulları kayıtları şehrin farklı noktalarına kurulan stantlarda yapılıyor. 5–18 yaş grubunu kapsayan kurslar için henüz kayıt yaptırmayanlar geç kalmış değil. Yaz okulları kayıtları açılış tarihinden sonra da dönemler halinde devam edecek.  

YÜZME ÖĞRENMEK İSTEYENLER ATATÜRK YÜZME HAVUZUNA KOŞUYOR

Yaz döneminin en çok ilgi gören branşı yüzmede kurslar başladı. Her yıl binlerce gencin yüzme deneyimi yaşadığı Atatürk Yüzme Havuzunda, üç dönem halinde verilecek kurslarda ilk dönemi kapsayan 18 Haziran-12 Temmuz tarihleri kontenjanları doldu. İkinci dönem 16 Temmuz – 09 Ağustos tarihlerinde, üçüncü ve son dönem kurslar ise 19–29 Ağustos tarihlerinde yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir